top of page

M2 MANTUS ÇAPA

m2-graphic-1.jpg

GÜÇLÜ YAPILI 

M2 Mantus çapalar yüksek kaliteli çelik ve son teknoloji hassas dökümden üretilmiştir. ASTM sertifikalı cıvatalar, güvenliği sağlamak için büyük boyuttadır. Montajda kullanılan cıvata yük taşıyıcı olmasına rağmen, yükün sadece bir kısmı cıvataya iletilir. Krom M2 çapalar, 2205 Duplex çapa bedeni ve 316L paslanmaz çelik tabanınından oluşur. Yüzey, kumlama ile sertleştirilmiş ve  maksimum korozyon direnci sağlamak için elektro-polisaj uygulanmıştır.Galveniz M2  versiyonda, çapanın her parçası, korozyon koruması için sıcak daldırma galvanizlidir.(Tüm çapa bedeni HT ASTM 514 çeliktir ve çapa burunları A36 yumuşak çeliğe eşdeğerdir)Çapanın sivri ucu, ömür boyu kullanım için güçlendirilmiştir 

ÖZEL TASARIM

Tekne baş makaralarına ve tekne baş bastonlarına uyacak şekilde tasarlanmıştır.

M2 mantus çapa yoğun posidonyalı zeminlerde eşsiz tutunma gücüne sahip olacak şekilde tasarlanmıstır. Mantus çapanın her seferde ve ilk seferde tutacağından emin olabilirsiniz.

 

Kolay saklama özelliği. Uzak yol teknesi, yarış veya günlük gezi teknesi sahibi de olsanız, Mantus çapa kolay bir şekilde parçalara ayrılır ve tek yada yedek capa olarak teknede yer kaplamadan saklanabilir.

 

Tek somunlu  kurulumu nedeniyle parçalanması ve saklanması çok kolaydır

Bolted Joint M2 Anchor Blow Up.png

Mantus M2 modelinin piyasaya sürülmesinden sonra sık sık şu soruyu alıyoruz: Hangisi daha iyi? Her iki çapanın da harika bir dibe tutunma ve kurtulsa bile tekrardan tutunma yeteneği vardır.Hem M1 hemde M2 birincil çapa için mükemmel seçimlerdir, ancak her birinin kendine özgü küçük avantajları vardır. Her iki çapada çoğu dip koşulunda iyi bir şekilde tutunur ve doğru atılmış bir çapanın ters düşmesi nadirdir, bununla birlikte M1 Anchor, rollbar nedeniyle yumuşak çamurlu bir zeminde yuvarlanma konusunda daha iyidir. M2 çapasının çamurlu , otluk zeminlere tutunması  daha az olsada ve devrilme çubuğuna ihtiyaç duymadığından M2 teknenizde daha az yer kaplar. Böylelikle M2 modeli, bastonlu pruvalar ile kanallı tekne baş makaralara daha iyi bir uyum sağlar.

Category Thumbnail Stainless Seel M2 Anc
Mantus Çapa Ölçüleri
bottom of page